Serafína - Tiene drakov

Zdravím všetky netopiere. Ak ste čítali recenziu na knihu Serafína - Skrytá tvár, poprípade i knihu prečítali mám tu pre vás pokračovanie, Serafína - Tiene drakov. Knihu mi venovalo vydavateľstvo FRAGMENT. Ďakujem.

Anotácia: V kráľovstve Gored po dlhé desaťročia žili ľudia a draci v krehkom mieri.
Rovnováha však bola narušená a vo vzduchu cítiť hrozbu vojny. Draci po štyridsiatich rokoch vychádzajú z ústrania.
Serafína - napoly človek, napoly drak – je jednou z mála, kto rozumie uvažovaniu drakov aj ľudí a kto by dokázal zabrániť vojne. Vydáva sa preto na cestu do susedných krajín, aby našla ďalších polodrakov. Verí, že ich spoločné úsilie dokáže privolať mocnú mágiu, vďaka ktorej bude možné útok nemilosrdných drakov odvrátiť.

Dokáže Serafína vzdorovať všetkým nástrahám?
Ubráni sa tajomnému polodrakovi, ktorý dokáže vstupovať do myslí ľudí a ovládať ich?
Vzdá sa svojich jedinečných schopností a zachráni si život, alebo prijme výzvu osudu a postaví sa zoči-voči nebezpečnej budúcnosti?


Tí čo ste si predošlú recenziu prečítali, viete, že prvý diel knihy som si obľúbila a veľmi som sa tešila na pokračovanie. Čakala som dlho a tak sa dnes dočítate, či sa mi toto čakanie vyplatilo.
Medzi čítaním prvého a druhého dielu som mala veľký odstup, nakoľko pokračovanie vyšlo iba nedávno. Mala som problém si menami, pretože mnohé boli ťažko zapamätateľné a bohužiaľ niektoré postavy ľahko zabudnuteľné. Pokiaľ by tam nebolo písané i o minulosti zrejme by som na viac ako polku postáv zabudla, poprípade by som si myslela, že ide o dáku novú postavu a bola by som zrejme riadne v lese.

Musím sa priznať, že začiatok knihy ma dosť nudil. Z nevysvetliteľných dôvodov som sa nedokázala do pokračovania začítať. Už som nemala tie radostné emócie ako pri prvej knihe. Keď som sa prebojovala niekoľkými dlhými kapitolami, v strede knihy som už bola na tom lepšie. No a potom prišiel koniec. Nechcem nič prezrádzať ale mnohí vrátane mňa neboli z ukončenia knihy nadšení. Samozrejme, nechcem vás odrádzať, pretože všetci dobre vieme, že každému sa páči niečo iné.

Autorka má veľkú fantáziu. Ani tu nechýbajú pekné opisy ale jednoducho táto kniha u mňa stratilo to čaro. Najviac ma nudili pasáže, kedy Serafína "chodila" do svojej záhrady. Tie pasáže boli príliš dlhé a nudné. Spôsobovali nechuť pokračovať v čítaní, čo je veľká škoda.

Výhodou prvého dielu je to, že nemá otvorený koniec. Takže pokiaľ vás prvý diel príliš nenadchol, nenúti vás to čítať i ten druhý. Pokiaľ sa vám prvý páčil, treba si premyslieť či pokračovať alebo nie. V mojom prípade by som asi lepšie spravila keby ostanem iba pri tom prvom... ale tak kto to vedel?

Informácie o knihe:
Originálny názov: Seraphina - Shadow Scale
Autor: Rachel Hartman
Počet strán: 440
Väzba: pevná s prebalom
Rok vydania: 2015
Vydalo: Fragment
Bežná cena: 14,00 € 

* pics from google

2 komentárov

no popravde neviem, či by som dala 14 éčiek za niečo takéto.. v poslednej dobe mi príde, že saa s fantasy knihami nejak až príliš roztrhlo vrece.. :) ale som rada, že sa ti celkom páčila a že si si ju užila :)

Reply

Hej, to máš pravdu, na trhu s knihami je takýchto príbehov tohto žánru naozaj veľa. Ale aspoň mám čo čítať :D

Reply

Zverejnenie komentára

♥ Keep calm, stay kawaii and leave comment ♥