Ilustrované vydania kníh Star Wars

Zdravím všetky netopiere, ktoré sem dnes doleteli. Mám tu pre vás spojenú recenzia, a to až na tri knihy. Rozhodla som sa tak, pretože patria do jednej ilustrovanej série kníh, a áno sú to knihy Star Wars. Ako inak. Knihy mi venovalo vydavateľstvo ALBATROSMEDIA. Ďakujem.

Knihy samozrejme vznikli podľa filmov a tieto ilustrované verzie naozaj veľmi veľmi chválim. Ilustrácie sú veľmi pekné, na prvý pohľad sa mi zdalo, že sú to zábery z filmov. Samozrejme bolo to predtým ako som zistila, že sa jedná o ilustrované vydanie (to sa iba bránim aby ste si nemysleli, že som totálne vymletá). Možno čitateľov zamrzí to, že knihy sú naozaj tenké. Ale tie obrázky stoja naozaj za to. Vždy si rada pri tieto knihy sadnem a listujem v nich len tak bez čítania. Čo sa týka obsahu kníh, skôr by som ich odporučila deťom ale pokiaľ ste fanúšikom určite odporúčam všetkými desiatimi. Knihy nestoja veľa, takisto nezaberú veľa miesta a do vašej SW zbierky jednoducho tieto knihy patria. Navyše, ten najdôležitejší základ v každej knihe je.
Teraz niečo menej milé, povedala by som, že pre každého čitateľa až nepríjemné. Pri knihe Nová nádej som zistila počas čítania (nedalo sa si to nevšimnúť), že v knihe chýba strana. Neviem či je práve táto jedna chybná alebo je to chyba tlače pri viacerých kusoch. Ale ak poznáte príbeh nie je to také zlo ako keby čítate dáku hrubú knihu s príbehom a chýba tam pointa. Pre istotu si však knihu pred kúpou prelistujte. Človek nikdy nevie. Celkovo hodnotím všetky knihy kladne. Ako fanúšik je to jednoznačne plný počet, keby som však dáky nezaujatý človek je to niekde pri zlatom strede. Keďže viem, že mám tu kopec čitateľov, ktorých SW téma nezaujíma, filmy nevideli atď. knihu hodnotím mojimi nezaujatými antistarwarsovskými očami. 

Keďže knihy sú tu až tri dnes vynechám klasické informácie o knihe a zahrniem takto do textu to najdôležitejšie. Bežná cena v kamenných obchodoch je 7,99 €. Pokiaľ by ste o knihy mali záujem, môžete objednať tu.
Knihy vyšli v novembri 2015, takže nejedná sa o až tak staré kúsky. A samozrejme poteší i pevná väzba kníh a takpovediac menší formát, takže knihy si občas beriem so sebou do kabelky alebo ruksaku, keď niekam ideme. V prípade, že by nastala neskutočná nuda.

No a ešte menšie info na záver. V obchodných sieťach BILLA som objavila knižné vydanie siedmeho dielu z tejto série. Na stránkach albatrosmedia som ich síce nenašla ale cena je rovnaká. Ilustrácie sú veľmi podobné, takže je dosť možné, že kniha patrí do série týchto ilustrovaných vydaní.

Hodnotenie:

5 komentárov

Znám pár Star Wars maniaků a ty by knihy mohli zajímat. Ještě moje kamarádka se celkem zajímá o Star Wars čili bych pro ní mohla mít toto jako dárek k Vánocům.

Reply

Vtedy hádam budú aj vo výpredaji :D

Reply
Anonymný mod

Pekne napísané a kniha vypadá super.

Max

Reply

loosk so cool!
http://highheelpoodl.blogspot.rs/2017/01/irresistible-me-extensions-review.html

Reply

Zverejnenie komentára

♥ Keep calm, stay kawaii and leave comment ♥