DINOSAURY v kocke

https://www.google.com/search?q=dinosaur+steps+background&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0CAcQ_AUoAWoVChMIxNjcuInHxwIVoiVyCh1c5QEv&biw=1920&bih=971#tbm=isch&q=cute+dinosaurs+background&imgrc=SKIQzAn31yWHvM%3A
Niektoré netopiere, ktoré navštevujú tento blog možno vedia, že dinosaury sú mojou veľkou vášňou. A tak nečudo, že hneď ako som objavila knihu DINOSAURY v kocke, v ponuke recenzných výtlačkov, nezažiadalo sa mi už žiadnej inej iba tejto. Knihu mi venovalo vydavateľstvo IKAR za čo veľmi pekne ďakujem, a aj za to, že do ponuky sa dostala aj táto kniha.

Asi tu veľa milovníkov dinosaurov nebude (na rozum mi prišla iba blogerka EsVeronica) ale možno máte menšieho príslušníka v domácnosti, ktorý by sa z knihy tešil tak ako ja keď som v nej listovala prvý krát. To bolo iba samé: "Pozríííí! Takéhoto ešte v žiadnej knihe nemááám!" "Bóóže pozri sa ako krásne spravili Tyrannosaura!" 

Anotácia: Fascinujúce 3-D rekonštrukcie, vďaka ktorým uvidíte predhistorický svet ako nikdy predtým. Zacestujte si v čase do mezozoickej éry, keď sa po Zemi prechádzali hrôzostrašné dinosaury, obávané pterosaury vládli vzduchu a moria brázdili úžasné plazy.
Preskúmajte realisticky zobrazené úžasné detaily všetkých typov predhistorických zvierat.
Zistite, ako tieto fascinujúce tvory žili, prečo vyhynuli a čo nám o nich hovoria fosílne zvyšky.

Z vydavateľstva IKAR mám momentálne päť kníh o dinosauroch a všetky sú naozaj skvelé. Sú plné obrázkov a obsahujú veľa informácií. Stretla som sa s knihami, ktoré síce mali krásne obrázky ale textu tam bola možno tak na jednu stranu 10 riadkov. DINOSAURY v kocke našťastie majú takisto veľa obrázkov a veľa textu čo pre tých starších čitateľov je určite plus.

Ak vás zaujíma prečo mám v knihe označené strany tak sa to môžete dozvedieť práve teraz. V knihe som si vyhľadala neznáme mená dinosaurov, ktoré nie sú tak bežné ako napr. Stegosaurus. Tie som potom hľadala v knihe 1000 dinosaurov a ak sa tam ten dinosaurus nenachádzal označila som si ho. Potom som prelistovala zvyšné knihy a zostali mi 3 dinosaury, ktoré v žiadnej knihe nemám. Z toho vyplýva, že i knihy o dinosauroch podliehajú updateom a doplňujú sa v nich informácie. Neviem či vám to k niečomu bude ale vypíšem sem tých troch nováčikov: Anchiornis, Giraffatitan, Albertonectes. Spomínaná kniha 1000 dinosaurov je akoby taká moja hlavná kniha. Sú tam takmer všetky druhy dinosaurov ale keďže objavujú stále nové a nové, niektoré tam jednoducho nenájdem a prehľadám ostatné knihy. Tak či tak 3 dinosaury som našla v tejto knihe "nové".  Čo sa týka samotného vyobrazenia dinosaurov a predhistorických cicavcov tak je to tak v strede ale nahýba sa to viac k tomu lepšiemu. Celkovo animácia pekná ale niektoré dinosaury boli zvláštne vyobrazené resp. ten uhol pohľadu na ne a tak trochu im to uberalo na ich skutočnej (predpokladanej) kráse.

Nové druhy dinosaurov v knihe sme si už spomenuli a tak nesmiem zabudnúť, že sú tu aj starí dobrí klasici ako napr. Stegosaurus, Velociraptor či Tyrannosaurus. Musím však nesmierne vynachváliť vyobrazenie T-Rexa je to zatiaľ asi najkrajší obrázok, ktorý som doposiaľ v mojich knihách objavila. Sú tu naozaj krásne spravení.

Kniha je pekne prehľadne rozdelená podľa mezozoických období alebo teda periód. To je jasné, nebudú predsa začínať od konca éry. O každom dinosaurovi sú napísané doplňujúce informácie a takmer ku každému je aj fotka nálezu daného druhu resp. aspoň dáka časť kostry. Na konci knihy je ale veľmi pekné zhrnutie základných informácií ako napr. stavba tela, ako sa bránili rôzne druhy dinosaurov atď. Dokonca tu ani nechýba krásne vyobrazenie embrya dinosaura čo v každej knihe nebýva. V knihe nechýba ani slovník a tabuľka mierky a veľkosti ku každému druhu v porovnaní s človekom. Na záver ešte chcem pochváliť naozaj pekný obal. I keď mi na tom až tak nezáleží musím uznať, že táto kniha nie je len dobrá obsahovo ale aj vzhľadovo.

Kniha bola prekonzultovaná s paleontológom Darrenom Naishom takže máte istotu, že v knihe nebudete čítať bludy.
 

Informácie o knihe:
Originálny názov: Knowledge Encyclopedia Dinosaur!
Počet strán: 207
Väzba: pevná
Jazyk: slovenský
Rok vydania: 2015
Vydalo: Ikar
Cena: 19,90 €
Do 24.09.15 je na knihu zľava 22% 
Hodnotenie:
Rozhodla som sa nedať plný počet kvôli niektorým nevydareným ilustráciám.
Neboli škaredé, to nie, ale mne osobne sa niektoré vyobrazenie dinosaurov nepáčili.
Po toľkých knihách čo mám doma som už na takéto niečo prísnejšia, 
ale čo sa týka informácií tak nevydarené ilustrácie im na kvalite neuberajú.

15 komentárov

Syn mojej krstnej mamy niekedy strašne fičal na dinosauroch, rozprával mi o tom hodiny a mňa to taaak straaašne nebavilo :D
Original copy blog

Reply

môj priateľ hrozne fičí od malička na dinosauroch :D až do teraz , tento článok mu hneď dam prečítať:D

Reply

Tak to je asi fakt jediný chalan, o ktorom viem, že mu to pretrvalo do dospelosti ako mne :D

Reply

Fúha, netušila som že máš rada dinosaury :D Ja som mala dobu kedy som mala mániu, vedela som mená, druhy... ale už ma to prešlo. Štafetu prebral môj bratranec, momentálne frčí na tých dinosaurch kostiach, čo sa otláčajú do piesku :D
Inak pekný článok ^^
Zonia's Book WorldZonia Photography

Reply

Jé, tak to je úžasná kniha:)
Denisse Beauty

Reply

Neviem aké kosti myslíš ale chcem ich :D
Ja mám doma dve kostry dinosaurov, vlastne tie čo sú na fotke, a tie boli zaliate v sádre a musela som ich vykopkať, možno myslíš práve toto.

Reply

Joj a zabudla som sa poďakovať takže ďakujem za pochvalu :)

Reply
Anonymný mod

Ako malý som dinosaury miloval dnes už nemám pre ne takú veľkú vášeň ale boli to úžasné tvory.

Reply

Ja na dinosauri veľmi nie som, takže mne by kniha asi povedala veľa informácii čo ešte neviem :D Mimochodom, nominujem ťa na Liebster Award tag :)

Reply

Okej díky pozriem sa na to keď nebudem cez mobil..

Reply

To by bylo něco pro mého tátu. Ten je takový encyklopedijní hltač. Ilustrace v knize vypadají opravdu povedeně.

Reply

Skvelý tip :) Určite sa na to pozrieť. Bratranci si ju hneď zamilujú :)

Reply

Kniha vypadá velice dobře :-) mohla by se líbit mému synkovi, děkuji za tip :-)

Reply

Na to tie recenzie sú takže rado sa stalo :)

Reply

Zverejnenie komentára

♥ Keep calm, stay kawaii and leave comment ♥