Plants vs. zombies - Trávogeddon

Všetci fanúšikovia arkádovky Plants vs. Zombies teraz zbystrite svoju pozornosť a nastražte vaše, hm, oči. Dnes budeme rozpitvávať prvé české vydanie komiksu Plants vs. Zombies - Trávogeddon. No a samozrejme, ako inak, komiks je inšpirovaný touto fantesákovou hrou, ktorá si získala naozaj veľa fanúšikov po celom svete. Ak vám táto hra nič nehovorí kliknite na odkaz, nedávno som o nej písala článok. Mňa si hra takisto získala a tak hneď ako som zistila, že vychádza komiks, povedala som si, že to musím mať. A dnes tento komiks mám, a to vďaka ALBATROSMEDIA vydavateľstvu, ktoré mi recenzný výtlačok venovalo. Ďakujem.

http://www.albatrosmedia.sk/


Tak začnem najskôr tým, že kto za týmto komiksom stojí a potom šup na anotáciu.
Autor Paul Tobin stojí za stovkou komiksou pre Marvel, DC, Dark horse a mnoho ďalších, vrátane autorských titulov, ako je Colder či Bandette.
Ilustrátor Ron Chan kreslil pre Marvel, Dark Horse, Image, Virgin a Viper Comics. Pripravuje takisto storyboardy pre 3D animácie, hry a pre rôznych vývojárov.

Anotácia:

Populární hra Plants vs. Zombies konečně i v podobě komiksu!

Ubrebtaný cvok Dave se snaží pomoct své neteři Patrice a jejímu kamarádovi Natovi odrazit invazi zombií, která postupně zaplavuje poklidné městečko. Jejich jedinou naději představuje armáda speciálních rostlinek s nejrůznějšími schopnostmi – od střelby hrachu až po mohutné žvýkající čelisti. Jak na novou obranu zareagují zombie s geniálním Zombossem v čele?
Dobrodružný příběh plný známých postav!

„Mněli bijste si koupyt tudle kníšku. Je to skvjelá kníška ke čtení na dvorku. Zády do ulyce. A bes klobouku.“
– recenze v Zombie News


                                                                                        

No a ja sa prikláňam k názoru Zombie News. Túto Gnižku (ako by zrejme zombies napísali v slovenčine) by ste si mali kúpiť minimálne ak ste fanúšikmi hry. Takéto komiksy budú neskôr raritami a už ich proste nezoženiete. Viem ako to chodí so zháňaním knižiek, ktoré sú už staršie a vypredané. Je nemožné ich zohnať a neskôr zákazníci ľutujú, že si knihu nekúpili hneď. Kto zaváha nežerie. Je tak?!


Žiadnej rastline nebolo
pri príprave tohto komiksu
ublížené, na rozdiel od
zástupov zombií.

Komiks je skôr určený pre mládež a tak je aj príbeh pre ne "prispôsobený". Je jednoduchý ale vôbec neurazí. A musím sa priznať, že som sa aj pomerne dosť nasmiala. Ja som bola spokojná, pretože to bolo príjemným oživením mojej pamäti a počas čítania som mala naozaj veľkú chuť hru zapnúť okamžite. Bohužiaľ v práci to bolo nemožné. Možno čo by som tak trošku vytkla je naozaj málo strán. Ale keby to má zase veľa strán mnoho detí by to zrejme odrádzalo od čítania aj keď je to vlastne komiks a čítanie komiksov je niekoľkominútová záležitosť. Aspoň teda čo sa týka tých detských. Postavy sa nijak špeciálne nevyvíjajú, pretože vlastne to ani nestihnú. Komiksy však budú mať pokračovania a teraz ostáva len dúfať, že Computer press nesklame a neukráti nás o ďalšie dobrodružstvá Nate-a a Patrice.

Nemáte čo ztratiť....
... až na svoje mozgy! Myslím, že komiksy netreba moc rozoberať. Buď vás tento komiks zaujal alebo nie. Mnohí sa stavajú ku komiksom negatívne a úprimne ani ja nie som ich veľký fanúšik ale nikdy nepohrdnem dákym komiksom, ktorý by obohatil dáku moju zbierku. Keďže som veľký fanúšik hry tak som komiks jednoducho chcela mať a samozrejme som ho chcela aj touto recenziou dostať viac do povedomia čitateľov.

Informácie o knihe:
Počet strán: 80
Väzba: mäkká 
Cena: 6,99 €
Jazyk: český
Rok vydania: 2015
Hodnotenie:

Rada by som bola objektívna, a preto ako pasívny čitateľ, ktorý hru nepozná by som ohodnotila komiks tak tých 3/5 ale ako fanúšik hodnotím 4/5, pretože kto hru pozná a strávil pri nej dlhé hodiny tak komiks mu je o niečo bližší.

Symbolicky teda 4 zombies...


7 komentárov

Docela mě překvapil ten zrzoun v kšiltovce, že v komiksu ,,mluví,, normálně, hru jsem dlouho nehrála, ale pamatuju si, že ve hře vydával jen blajogheoflsahoe zvuky :D

Reply

To čo brble tak to je vlastne jeho reč, v komikse to spomínali, že on vie hovoriť ale radšej hovorí tou svojou rečou.

Reply

brutálne milujem tú hru :D ale nad komixom by som tiež neopovrhla

Reply

Kto ju nemá rád je divný :D

Reply

To pozadie je skvelé!
A túto hru veľmi dpbre poznám tie slnečničky sú strašne rozkošné. Mám ich najradšej.

Reply

Ďakujem.. síce sú potrebné ale mne sa páčia zrejme najmenej...

Reply

milujem tú hru :D baví ma to
tak komix by mohol byť zaujímavý aj keď ani ja nie som komixožrút :D

Reply

Zverejnenie komentára

♥ Keep calm, stay kawaii and leave comment ♥