I am Pusheen the Cat *miu* *miu* (^._.^)ノ

Tak na tento článok, moje milé netopiere, som sa tešila ako kura na sopeľ (teší sa kura na sopeľ?). Najskôr som tento článok zamýšľala napísať iba ako recenziu ale rozhodla som sa pre "duchaplný" článok o mašiške Pusheen spojený s recenziou na knihu Som mačička Pusheen. Aby teda neznalí boli zasvätení začnem s históriou Pusheen.

Pusheen je bucľatá strakatá mačička, ktorá žije v Connecticute s rodičmi autorky knihy Claire. Pusheen adoptovali z útulku, keď bola ešte mačiatko. Meno dostala podľa írskeho slova pre mača: puisín. Pusheen rada papká, spí, oblizuje sa a tvári sa roztomilo. Ak ťa mačička Pusheen zaujala, viac obrázkov nájdeš na webe: www.pusheen.com

Keď už spomínam teda i autorku knihy, ktorú si o chvíľu predstavíme, napíšem aj niečo o nej samozrejme. Veď práve ona stojí za vznikom týchto kawaii mačacích obrázkov. Priznám sa, že ja som si dokonca myslela, že mačička Pusheen sa zrodila v Japonsku podobne ako Hello Kitty či Rilakkuma. Claire Belton je umelkyňa, ktorá v súčasnosti žije na predmestí Chicaga so svojím snúbencom Andrewom a ich mačkou Stormy. Rada vytvára najrôznejšie umenie, je milovníčkou čaju a rada cestuje. Medzi jej posledné zákazky patria ilustrácie pre klientov ako Tokyopop, Official U.S. Playstation magazine a Amaranth Games. Viac jej prác nájdeš na jej umeleckom blogu www.clairetonic.tumlr.com

Čo by ste mali vedieť o Pusheen:

Narodená: 18. februára
Pohlavie: micka
Kde býva: v dome, na gauči, pod nohami
Jej obľúbená kratochvíľa: blogovanie, spanie
Obľúbená časť tela: vankúšiky na labkách
Obľúbené jedlo: všetko
Obľúbené slovo: "mňau"Tieto jednoduché kresby si získali tisícky fanúšikov po celom svete. Veď kto by odolal vtipným, a pritom tak jednoduchým kresbám?! Ako sa vraví, v jednoduchosti je krása, a čo sa týka Pusheen zabralo to u mnohých ľudí.


Teraz niečo o knihe Som mačička Pusheen, ktorú mi venovalo vydavateľstvo ALBATROSMEDIA. Ďakujem. Pusheen je svetoznáma micka, ktorá sa netají tým, že rada papká, spí, oblizuje sa a tvári sa roztomilo. Svojimi grifmi neustále rozosmieva tisícky ľudí z rôznych kútov sveta. Na stránkach tejto knižky znovu potvrdí, že s ňou nikdy nie je nuda! Okrem najpopulárnejších obrázkov, na ktorých vrtí chvostíkom a natriasa sa, tu objavíte množstvo ďalších veselých situácií, pri ktorých sa určite pobavíte. Zistite, nad čím táto strakatá mačička spokojne pradie a prečo sme sa do nej toľkí zamilovali.

Kniha je naozaj plná ilustrácií. Faktom je aj to, že je to vlastne obrázková kniha bez textu. Jediný text sú popisy k obrázkom, takže ak hľadáte niečo na čítanie počas dlhých večerov tu nepochodíte. Ak však ste milovníkom tejto mačičky alebo i všeobecne milovníkom mačiek táto kniha u vás na poličke nesmie chýbať. Určite aspoň jedna situácia veľmi presne opisuje správanie vašej mačky. Samozrejme ak dáku máte. Navyše obrázky sú naozaj trefné a sedí to na úplne každú mačku na svete. Mačky sú jednoducho bytosti, ktoré si robia to čo chcú ony, a na vás neberú nikdy ohľad. Niektoré obrázky možno neboli až tak vtipné aby som sa tu váľala po zemi, ale naozaj úplne všetky mi vyčarili úsmev na tvári a to je vážne pekný pocit.
 Informácie o knihe
Počet strán: 192
Väzba: mäkká, lepená
Jazyk: slovenský
Rok vydania: 2014
Vydalo: CooBoo
Cena: 7,99 €

Hodnotenie:
4/5

Symbolicky teda aj 4x mašiška Pusheen


8 komentárov

Pusheen je tá najzlatšia vec na svete :3 Možno kúpim knihu sestre na narodeniny. Zbožňuje mačky a kawai veci :)) Inak konečne mám tú Pohádkovú knihu legiend a je vážne krásna :3 Prečítala som zatiaľ iba pár strán, ale Apple White je bitch -_- Snáď sa čoskoro polepší :D

Reply

Čo ja viem, mne neprišla až tak bitch ako je napr. Cleo v MH... ale aj tak Lizzie je najlepšia... mne akurát včera prišiel druhý diel EAH tak som zvedavá :)

Reply

Ja ju poznám iba z FB nevedela som, že jej aj kniha. Je strašne roztomilá.

Reply

Využijem možnosť použiť slovo "kawaii". Na túto mačku sa to slovo naozaj hodí. Tiež som si myslela, že je to nápad dákeho Japonca.

Reply

Úplne súhlasím s tým, že tá kniha vystihuje mačacie správanie, videla som v tom moju mačku.:D Inak mám Pusheen tiež veľmi eada, je super-cute a túto "knižku" som si užila.:)

Reply

Je to jedna z knižiek, ku ktorej sa človek určite rád vráti.

Reply

Ja som to vtedy prečítala iba po stranu kde jej "upravila" izbu :D tak teraz už chápem, že to myslela dobre :) a som už zvedavá na recenziu :)

Reply

tú mačičku milujem <3 je tak roztomilá a aj smiešna zároveň a pripomína to hlavne mňa :D
je to super že aj fb ju nájdeme ako "emotikony" v správach
a knihu by som si mala kúpiť bola by to super zábava keďže môj priateľ má neter ktorá miluje mačky :)

Reply

Zverejnenie komentára

♥ Keep calm, stay kawaii and leave comment ♥