Nakupovanie cez Ebay a Aliexpress - moje skúsenosti

Netopiere, dnes vám prinášam jeden netypický článok a bude sa týkať nakupovania cez internet. Mnohí z nás v dnešnej dobe nakupujú cez internet, je to už proste bežný jav. A mnohí z tých mnohých nakupujú zo zahraničných stránok ako je napríklad Ebay alebo Aliexpress. Dnes som sa rozhodla, že napíšem článok s mojimi skúsenosťami. Či už ide o tie pozitívne alebo negatívne. Čo sa týka tých negatívnych, mám len dve takéto skúsenosti (zatiaľ). A práve kvôli ďalšej negatívnej, čiže tej druhej, som sa rozhodla napísať tento článok. Ale aby som hneď nezačínala tým zlým, začnem s tými pozitívnymi skúsenosťami a výhodami.

Je všeobecne známe, že to čo nezoženiete, napr. v obchodoch vo vašom meste, zoženiete tak na 95% na ebayi. Ako príklad uvediem tašku, ktorú som dostala na Vianoce. Totoro je známa animovaná postava z japonského animovaného filmu. Poznajú ho takmer všade. Teda samozrejme okrem nášho mesta. Prečo? Pretože v našich mestách na Slovensku sú stále tie isté obchody. New Yorker, Gate, Terranova atď. To znamená, že veľmi ťažko tam natrafíte na niečo originálne. A ak aj natrafíte, je dosť pravdepodobné, že tú vec má už tak najmenej ďalších 30 ľudí. Túto tašku by som u nás asi veľmi ťažko hľadala. Ak by sa aj nedajbože vyskytla dáka podobná v spomínaných obchodoch jej priemerná cena by bola 15 eur. Táto taška z Aliexpressu však stála 5 eur a poštovné zadarmo.
Ruksak so sovičkami sa pomaly prediera aj k nám na Slovensko. Nie je tomu tak dávno čo som ho videla akurát tak sebe v zrkadle. Cena na bežnom čínskom trhu je skoro 20 eur. Ten môj ma vyšiel 10 a samozrejme poštovné opäť zadarmo. Netvrdím, a  ani to nerobím, že nakupujem všetko len cez tieto stránky. Niekedy sa to však naozaj oplatí. Menšou nevýhodou je doba čakania. Ak vám objednaný tovar putuje až z Číny príde vám za cca až 3- 4 týždne. Stalo sa mi však, že figúrka Xenomorpha, tiež z Číny, prišla za necelý týždeň, pretože ho poslali letecky. Ide vlastne o to, že kamenné obchody sú neskutočne predražené. Ale samozrejme nie všetkému sa v kamenných obchodoch dá odolať. Je tak? Objednávala som si už oblečenie, farby na vlasy, doplnky atď. a bola som vždy spokojná aj s tovarom aj s prístupom predajcov. Ebay a Aliexpress vám ponúkajú ochranu, v prípade, že tovar neobdržíte alebo príde poškodený. Treba v takom prípade najskôr kontaktovať predajcu a ak to nepomôže, treba sa obrátiť na správu stránky.

Ale ako to už býva všetko má i svoje proti. Ani ja som sa nevyhla negatívnym skúsenostiam ( po roku objednávania je to ešte dosť obstojné). Raz to už predsa muselo prísť. Prvá negatívna skúsenosť bola, keď som si objednala mačacie legíny. Písaná veľkosť Asian S, čo bez problémov oblečiem. Keď legíny prišli, a neskutočne som sa na ne tešila, išla som si ich vyskúšať. Drahé netopiere, tieto legíny by neobliekla ani 10 ročná dievčina. Natiahla som ich ani nie do polky stehien. Navyše boli roztrhané. Síce stáli 4 eurá ale samozrejme som napísala predajcovi. Peniaze mi vrátili a legíny som ani nemusela posielať naspäť. V tomto prípade to dopadlo dobre, ale nie vždy to tak je. Dosť záleží aj na predajcovi a jeho ústretovosti. Teraz mi zbytočne v skrini ležia malé roztrhnuté legíny (stále si myslím, že z nich niečo vymyslím, legíny vs. ja = 1 : 0.)
Ďalšou zlou skúsenosťou je toto tričko, ktoré mi prišlo nedávno. Horší materiál naozaj nepoznám. Tričko je síce pekné ale čo z toho keď musím mať pod ním ešte tielko, pretože neskutočne škriabe. Keby pod ním nemám tielko a rozhodnem sa, že prsiam venujem trocha voľnosti, tak mi to tak zoderie bradavky (ja viem, znie to smiešne), že tričko by získalo i reálnu krvavú škvrnu. Je to presne ten hnusný šmykľavý a hladký materiál, na ktorom sa suchá koža úplne zachytáva a nechutne to driape. No ble. Ale kedže tričku nič nie je ťažko by som ho vyreklamovala. V lete ho nemôžem nosiť vôbec, lebo pokožka by sa zrejme zadusila týmto materiálom, no a takto v zime vždy mám niečo pod ním. Dokonca ani ako pyžamo ho nemôžem použiť (ale vyzerá tak dobre!).
To sú teda moje negatívne skúsenosti, a ja dúfam, že sa to týmito dvomi končí.


No a na záver tohto článku, by ma teda zaujímalo, aké skúsenosti máte vy. Či prevládajú tie kladné alebo záporné a či vôbec cez takéto stránky nakupujete. Čo ste si objednali a boli ste maximálne spokojní alebo naopak? Budem rada ak sa podelíte o skúsenosti z týchto stránok...
4 komentárov

Anonymný mod

U mňa našťastie zatiaľ prevládajú tie pozitívne ale raz sa mi stalo, že prišla poškodená retiazka. Mia

Reply

Tiež mám za sebou prvý nakup na ebay a môžem povedať že okuliare došli v pohode.
tu je návod ak by niekto chcel http://zlavovekody.sk/ako-nakupovat-na-ebay-com/
akurat že to sem člo 40 dní ale nevadí za tak ucenu tu nekupim žiadne okuliare :P

Reply

Doba dodanie je veru dlhšia ale niekedy sa naozaj vyplatí čakať.

Reply

Okamžité a spoľahlivé úver.
Mám kapitál, ktorý sa použije na udelenie osobitných pôžičiek
krátkodobé a dlhodobé od 2000 EUR do 1.000.000 EURO každému
vážne chcú tento úver. 3% úrok ročne podľa výšky pripravený, pretože
je špecifická nie som porušovať úžery aktu. môžeš
splatiť Maxim na 3 až 25 rokov v závislosti od výšky pripravený. Je to pre vás vidieť
pre mesačné platby. Pýtam sa len potvrdenie o dlhu
vlastnoručný certifikovaný a tiež niektoré doklady poskytnúť.
lucastrid123@Gmail.com

Reply

Zverejnenie komentára

♥ Keep calm, stay kawaii and leave comment ♥